Preskočiť na obsah

NAJ BÚDKA SLOVENSKA 2022

Zverejnené 16.5.2023.

Vážení priatelia prírody, najmä vtáctva.

Predovšetkým by sme vám veľmi radi poďakovali za pomoc pri propagácii nášho prvého ročníka súťaže. Vaša podpora prostredníctvom vašich aktivít, zdieľaním našej akcie na vašich webových stránkach, tlačením plagátov a ich umiestnením vo vašich obciach a mestách, nám veľmi pomohla a za to vám zo srdca veľmi pekne ďakujeme. Prvý ročník súťaže prekonal naše očakávania a zúčastnili sa jednotlivci z celej Slovenskej republiky, z každého kúta nášho krásneho Slovenska, a už sa začali zapájať aj školy.

Vzhľadom na to, že školy a jednotlivci majú rôzne východiskové body a možnosti výroby, rozhodli sme sa oddeliť druhý ročník a vytvoriť samostatnú skupinu pre slovenské školy. Aj pre druhý ročník sme pripravili pre absolútneho víťaza škôl bezplatné prednášky o prírode, vtákoch a medveďoch počas celého dopoludnia. Tieto prednášky vieme prispôsobiť potrebám vašej školy. Samozrejme, tieto prednášky sú zdarma a budú vedené pracovníkmi zo Stráže prírody a ŠOP.

Náš link:             www.malalehota.bielemore.sk

Kto sme? Sme Občianske združenie Malá Lehota Biele More bez akejkoľvek dotácie (v súčasnosti).

Čo robíme? Už druhý rok organizujeme súťaž s názvom NAJ BÚDKA SLOVENSKA 2023, ktorej cieľom je  prijať a odbornou porotou ohodnotiť došlé búdky do súťaže na  jednu z 40 tém a po súťaží ich inštalujeme  niekde  v prírode a ešte Vám spravíme reklamu( v horách,lesoch, hájoch,remízkach, parkoch, sadoch lúkach a pasienkoch.) Do súťaže sa môže zapojiť každý zo Slovenska aj sveta každý  kto má rád prírodu a najmä vtáky.

Ako sa môžete zapojiť? Každý kto má rád prírodu. Stačí vyrobiť budku na niektorú z tém, stiahnuť prihlasovací formulár a spolu s ním poslať na adresu:

Obecný Úrad Malá Lehota 383, PSČ 966 42 do 12. júla 2023. ( najlepšie do konca júna 2023)

prihlasovací formulár na stiahnutie:

A- školy

B- jednotlivci, firmy, SZČO

C- obyvatelia a chatári Malej Lehoty

Pre koho je súťaž určená? Súťaž je určená pre školy, jednotlivcov ,organizácie, firmy , popoľovníkov, rybárov, včelárov, záhradkárov, chatárov…

Čo sa platí ako štartovné? Nič, súťaž je bezplatná.

Čo sa stane s budkami? Naše OZ zabezpečí ich inštaláciu v CHKOčkach, lesoch, hájoch, remízkach, lúkach, pasienkoch parkoch a záhradách.

Kde si ich môžete pozrieť? Po súťaži budú niektoré budky označené a pridané na mapu Slovenska na našom webe a niektoré skončia aj v zahraničí.

Ako Vám viem a chceme pomôcť  My?  Ak sa súťaže zúčastníte a vaša búdka uspeje, vieme Vám  vložiť Váš zaujímaví  link ktorý zadáte a bude sa týkať prírody.

1. príklad je na našom webe:

Pod fotografiu umiestníme   vašu internetovú adresu: ( váš link)

www. ……………………………………………………………………………… sk

1. ročník za nami :