Preskočiť na obsah

Noc múzeí a galérií 13. 5. 2023 Banská Štiavnica

Zverejnené 10.5.2023.

Kategória

Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici pozýva do svojich expozícií na Noc múzeí a galérií. Program sa bude odohrávať na troch miestach.

V Banskom múzeu v prírode čakajú návštevníkov Príbehy z podzemia priamo od baníkov. Dozviete sa ako sa v bani pracovalo z osobných skúseností bývalých zamestnancov baní. Spoznáte zaujímavosti zo zákulisia práce v podzemí. Stretnutie s baníkom sa uskutoční dvakrát za hodinu. Pre rodiny s deťmi je pripravená pátracia hra Hravý skanzen.

V Kammerhofe, v expozícii Baníctvo na Slovensku stretnete samotnú Máriu Teréziu so svojim ansámblom banských úradníkov a odborníkov. Cisárovná si bude naživo vyberať svojich budúcich adeptov na riadenie a prevádzkovanie zlatonosných baní. V rozsiahlom paláci komorských grófov na vás v každej sieni a sále čaká prekvapenie a zaujímavé úlohy.

Na Starom zámku si vychutnáte večernú atmosféru za hradbami v sprievode skúsených lektorov, ktorý vám prezradia nejednu zaujímavosť z histórie jednej z najstarších stavebných pamiatok Banskej Štiavnice.

Program je súčasťou osláv 30.výročia zápisu Banskej Štiavnice a lokality do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Viac informácií: https://www.muzeumbs.sk/article/sk/noc-muzei-a-galerii-2023-v-sbm

Mgr. Miriam Lenčová

Marketingový pracovník

Lencova.miriam@muzeumbs.sk, 045 694 94 35